Dohoda o způsobu úhrady Spinrazy mezi VZP ČR, odbornou společností a výrobcem

Datum vytvoření: 7. 2. 2018

Na facebook @vzpcr se objevila následující informace:

"Dobrý den, 
VZP se dnes po téměř rok trvajících jednáních s odbornou lékařskou společností a s výrobcem léčivého přípravku Spinraza podařilo dojít k dohodě o způsobu úhrady tohoto léku

Podle platné legislativy sice nemůže být toto léčivo v Česku hrazeno standardním způsobem, nicméně klientům, pro které je jeho podání nezbytné, bude přípravek hrazen v rámci hospitalizace ve dvou specializovaných centrech, a to ve FN Motol a FN Brno.

Veřejnost se o problematiku úhrady léčivého přípravku Spinraza začala ve větší míře zajímat až v posledních týdnech, nicméně VZP vedla složitá jednání se všemi zainteresovanými stranami už v průběhu loňského roku. Díky tomu se jí také podařilo uvést do praxe návrh, s nímž veřejně vystoupila již v listopadu 2017 – tedy aby výrobci inovativních léčivých přípravků nesli finanční spoluzodpovědnost za účinnost léku, který má být hrazen z veřejného zdravotního pojištění. Zpočátku se bude výrobce podílet na úhradě a prokáže-li se, že lék funguje, bude ho dále klientům platit VZP. Hezký den, VZP".

"Dobrý den, dohoda byla uzavřena. Nyní nechme pracovat lékaře. Tým VZP".

Více informací o dohodě zatím nemáme, ale s žádostí o informace jsme se obrátili na VZP ČR, zástupce odborné společnosti a výrobce.

 

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF
Zvyšování povědomí o SMA
Informování o možnostech zajištění kvalitního životapéče,léčby a podpory pacientů se SMA, zařazování do databází pacientů a klinických studií
Spolupráce se subjekty obdobného zaměření v ČR i v zahraničí
Podpora výzkumu SMA a léčby nemoci
Organizace setkávání členů Spolkua jejich vzájemné výměny zkušeností a informací
Zprostředkování odborných (nejen lekářských) konzultací
Newsletter
Informace o aktuálním dění na Smaci.cz
PřihláškaStaňte se našimi členy a pomozte nám
lépe bojovat s SMA
Chcete nám pomoc?
Transparentní účet: 2401187434/2010
Kontaktujte nás: info@smaci.cz
Copyright © 2017 Smaci, webdesign: FormSoft s.r.o., všechna práva vyhrazena